САМО ГРУЕВСКИ И АХМЕТИ ЗНААТ КОЛКУ Е БЛИСКУ РЕШЕНИЕТО

Share This Post

Македонската јавност периодов за прашањето за името се информира преку изјавите на министерот Попоски, повремено на премиерот и на претседателот и речиси редовно од лидерот на ДУИ, Али Ахмети, или од претставниците од неговата партија. Проблемот се јавува во сосема различни информации што се добиваат

ПЛАНИНИ ИЛИ САНТИМЕТРИ ДО НАДМИНУВАЊЕ НА СПОРОТ СО ИМЕТО

Што навистина се случува во спорот за разликите за името е тешко да се оцени ако се следат сосема спротивните изјави на владините коалициски партнери. Прво, министерот за надворешни работи Никола Попоски минатата недела оцени дека меѓу Скопје и Атина за спорот има планини, а потоа викендов шефот на кабинетот на лидерот на ДУИ, Артан Груби, рече дека имало напредок…(More…)

 

More To Explore

Activities

Call for Mentors | GBWN

Gender Budget Watchdog Network is looking for 5 mentors to guide and support